Şirketler İçin Instagram Rehberi

Instagram’da fotoğraflar paylaşıyor, dostlarınızla ne yediğinizin kritiğini yapıyorsunuz. Ancak Instagram’da bir şirket hesabı yönetmek, kendi hesabınızı yönetmeye benzemiyor.

Aşağıdaki infografikte, en sık yapılan hataları derledim. Üzerine de bir kaç kelam daha edeceğim ama önce bir infografiğe bakalım 🙂

instagram-rehber-infografik

Gelelim fasulyenin diğer faydalarına. Aslında Instagram’da da sponsorlu reklamlar vermek mümkün. Ancak ülkemiz için reklamverenleri Instagram seçiyor diyebiliriz. Olur da bir gün reklam platformu hepimize açılırsa, onu ilk değerlendirenlerden olmayı unutmayın.

Takipçilerinize özel promosyon kodları ile, postlarınıza beğeni almak yerine markanızı takip edecek takipçilere sahip olmanız daha olası. Promosyon iyidir, promosyon sevilir.

Sizi fotoğraflarında tagleyen kullanıcıları sevindirin. Onların fotoğraflarını repost’layın. Böylelikle daa çok taglenirsiniz.

Yarışma, yarışma, yarışma. Bir Instagram yarışmasının nasıl olacağını ise burada anlattım.

Son olarak; Instagram’ın belki de en güzel yanı, şirkette kapalı kapılar ardında neler olduğuna dair fikir vermesi. Çalışanlarınızı tanıtmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir