Neden Google Plus?

Google+ yıllardır var olmasına rağmen tıpkı Western filmlerinde koca bir dikenli çalı topunun uçuştuğu terk edilmiş kasaba gibi bir platform adeta. Ancak bunu Google+’ın öldüğü gibi yorumlamamak da gerekiyor zira markalar için hala oldukça önemli bir sosyal ağ. Halen aktif 540 milyon kullanıcısı ve aylık 20 milyon mobil ziyaretçi sayısına sahip olan Google+’ı Sosyal medya stratejinize dahil etmenizi gerektiren sebepler ise şunlar:

1) Google+ içerikleri arama motoru istatistiklerinizi yükseltir

Google+’ı kullanmaya devam etmenin en önemli sebebi arama motoru sıralamasında yukarıda yer almak ve markanıza çevrimiçi trafiği yöneltmek. Google tarafından üretildiği için haliyle kıyak geçilen bir sosyal ağ Plus, bu sebeple de her içerik aramalarda ayrı ayrı görülüyor. Üstelik indekslenme zamanlaması diye bir şey de yok, çünkü buradaki indekslenme anlık.

2)  +1 butonu sizi daha ileriye götürür

Like ve retweetlerin aksine, +1 arama motorlarında işe yarayan tek buton. +1, sadece beğeni değil, seeding dediğimiz, sayfalar arasında bağlantı kurmaya yarayan bir işleve de sahip.

3) Sosyal içerikleriniz daha değerli

Web sitenize ziyaretçi çekmek için blog yazılarının önemini artık hepiniz öğrendiniz. Sosyal içeriklerse blog yazılarından daha değerli! +’ta gireceğiniz bir içeriğin ilk 45 – 50 karakteri benim diyen nice arama motoru optimizasyonu yöntemiyle kapışır niteliğe sahip.

4) Hashtag kullanımı daha işlevli

Twitter‘daki hashtag kullanımı, belirli bir anahtar kelime kullanılarak atılan tüm tweetlere erişim sağlıyor. Ancak aynı hashtag’i arama motoruna yazdığınızda çıkacak sonuç Google + dünyasında konuşulanlara dair olacak. Bu ise size sadece içerik yazarak Google aramalarında en tepede çıkabilmeyi vadediyor!

Kısacası Google+ nicelik değil, nitelik için mutlaka kullanılmalı!

One thought on “Neden Google Plus?

  1. Pingback: Witchorexia Nervosa Markaların Sosyal Medyada Mutlaka Uygulaması Gereken İpuçları - Witchorexia Nervosa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir