LinkedIn’deki En İyi Şirket Sayfaları

Büyük ya da küçük demeden, tüm şirketlerin LinkedIn‘de yer almak için bir kaç sebebi var. Sadece beyaz yakalılara hitap etmesi değil, aynı zamanda diğer işletmeler ve potansiyel çalışanlarla tanışmak için de ideal bir ağ olan LinkedIn, duyuru ve güncellemelerinizi tüm çalışanlarınıza da duyurmanız için önemli bir sosyal ağ. Yeni birürün tanıtımından, şirket blogunuzdaki yeni yazıya kadar her şeyi duyurabilir, LinkedIn’ın bir hayli kurumsal kitlesi ile farklı fırsatlara yelken açabilirsiniz. LinkedIn’de yeni tavsiyeler, yeni içerikler ve beyninizi gıdıklayacak harika fikirler bulacağınız kesin. İş dünyasında, ülkeniz dışındaki gelişmeleri de kolaylıkla takip edebileceğinizLinkedIn‘de öne çıkan sayfalara bakarak kendi işletmenizi nasıl anlatacağınıza da yön verebilirsiniz.

Banner Görseliniz Çekici Olsun

LinkedIn brand page

Tıpkı Facebook ve Twitter‘da olduğu gibi, LinkedIn‘de de bir şirket sayfasına girildiğinde ilk göze çarpan şey sayfanın banner görseli yanikapak fotoğrafı. Bu fotoğrafta şirketinizin ne olduğu anlatmanız gerekiyor. Bunu yaparken amaç sadece ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi anlatmak değil, şirketinizin değerlerini de ifade etmek. Elbette, bu görselin düzgün bir şekilde çekilmiş, düzenlenmiş ve LinkedIn’deki görsel özelliklerine uygun hazırlanmış, yüksek çözünürlükte bir görsel olması gerekiyor.

Detaylı Bir Hakkında Yazısı Yazın

Sosyal ağlardaki kısa tanımlara ne yazılacağı, sosyal medya uzmanlarının belki de en önemli görevlerinden biri. Metin uzunluğu, metnin ilgi çekici bir biçimde yazılmış olması gibi faktörler potansiyel müşteriler için misinaya özenle dizilmiş balık yemleri adeta. LinkedIn‘de ise durum biraz daha komplike, zira metnin mümkün olduğuncaSEO yani arama motoru optimizasyonuna uygun olarak yazılmış olması gerekiyor. Bu sayede, iyi bir Hakkında yazısıyla LinkedIn’de belli bir sektörde çalışan şirketleri arayan kullanıcılara üst sıralarda çıkmanız daha olası. Şirketinizin uzmanlığıkurumsal web sitesi adresiniz, çalıştığınız sektör gibi anahtar kelimeler zaten LinkedIntarafından özel olarak soruluyor, bu da sizin avantajınıza. Ayrıca, yazıda link veriyorsanız, bu linklerin çalıştığından ve güncellendiğinden emin olmalısınız.

linkedin company description

Video Kullanın

Kullanıcıların bir çoğu, metin okumaktan hazzetmiyor. Bu oldukça doğal zira insan beyni, görseller ile daha aktif harekete geçen bir mekanizmaya sahip. Potansiyel müşteri ve çalışanlara aksiyon aldırmanın yolu, izleteceğiniz bir Youtube videosu olabilir. Şirketinizin ne olduğunu anlatan, 30 saniyelik kısa bir video ile gönülleri fethedebilirsiniz. Çok daha detaylı bilgi almak isteyenlere özel olarak daha uzun bir videoyu da ayrıca hazırlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, videoya fazla güvenip metin girişlerini azaltmak olacaktır.

Takipçi Edinin

Followers on Apple’s LinkedIn page

Aslında takipçi edinmek, doğru yöntemlerle oldukça hızlı geçecek bir süreç. Başlangıç için yapmanız gerekenlere gelirsek;

  • Şirket sayfanızı üzerinize alın ve düzenleyin. Şirkete kayıtlı bir e-mail adresi ile açılmış LinkedIn hesabıyla bunu yapabilirsiniz.
  • Diğer sosyal ağlarda, LinkedIn hesabınızın duyurusunu yapın. Facebook ve Twitter‘da firmanızla ilgilenen insanlar, firmanızda LinkedIn‘de de ilgileneceklerdir. 
  • Çalışanlarınızı LinkedIn’de hesap açmaya teşvik edin. LinkedIn hesabı bulunan çalışanlarınızın CV‘si üzerinden şirketinize erişim oldukça kolay olacaktır.
  • LinkedIn’de diğer şirketlerle de etkileşime geçin. Sektörünüzde bilinen ve tanınan şirketlerle başlatacağınız etkileşim, onların takipçilerine de sıçrayacaktır.

Önemli İçerikler Hazırlayın

linkedin page feed

LinkedIn‘in bir başka sosyal ağ olduğunu da unutmamak gerekiyor. Güncellemeleriniz, sizin ağınıza erişecek ve kartopunu çığa dönüştürecektir. “LinkedIn’de neler paylaşılabilir” sorusunun yanıtına gelince;

  • İşyerinizde ve sektörünüzde olan biteni hem çalışanlarınıza hem de kamuya duyuracak içerikler. Sizinle alakası bile olmayan teknolojik yeniliklerşirket evliliklerisatınalmalar ve şirketinize dair kilometre taşları oldukça önemli. 
  • SlideShare kullanarak LinkedIn‘de de paylaşabileceğiniz ve şirketinizi anlatan sunumlar. 
  • Sektörünüze yönelik yeni yönetmelikler, yasalar vb. 
  • İnsanlara işleriyle ilgili ilham verecek sözler ve aforizmalar. 
  • Sektörünüze dair, çalışanlarınızı ya da diğer sektör çalışanlarını bilgilendirecek infografik ve videografikler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir