Kimi Seviyorlar?

Facebooktwitterpinterestlinkedininstagramfoursquare

Haydi ne olur bir erkek uğruna kendini baştan aşağı değiştirebilecek bir kadın olduğunu söyle? Öyle misin, şahane, bu yazı tam sana göre!

Süper seksist gazetelerimizde ve dergilerimizde sürekli ilişkilere dair steryotip yazılar çıkar. “Kaşının üzerinde gözün varsa bu iş olmaz” temalı bu yazılar senin gibilerin ufkunu genişletmek için var. İşte bu yazılardaki ortak kadın özelliklerini senin için derledim; sakın bunlardan biri olayım deme!

ÇOK KONUŞAN KADIN: Sakın konuşayım deme. Kadının ne haddine konuşmak, hele de aynı ses tonu ile her olayı, tüm detaylarıyla asla anlatma. Ne bahsediyorsun başına gelenlerden yahu, içinde yaşa. İletişme, erkek kısmısıyla iletişilir mi hiç!

ÇOCUK KADIN: Sevimli olsalar da erkeklerin gözünde yer edemeyen diğer bir kadın tipi de cici- çocuk kadınlar. Aman diyeyim sevgiline karşı asla şımarma, baban mı sandın, sevgilin o senin! Memur gibi ilişki yaşayın, hiçbir nazını çekmesin. PMS falan yasak sana!

HER ŞEYİ BİLEN KADIN: Asla ve asla cehaletini yenme. Kadının muhtaç ve cahil olanı makbuldür. Bırak dünya erkeğinin etrafında dönsün, her haltı ona sor, sorarken az konuşmayı unutma!

PARA HARCATAN KADIN: Tüm hesapları sen öde, asla erkeğe bırakma. Gerekirse söz yüzüğünü bile sen al, aman cebinden 1 kuruş dahi çıkmasın. Hayat müşterek falan değil, erkeklerin etrafında dönüyor yahu!

ISRARCI KADIN: Sakın görüşmek için ısrar edeyim falan deme, bırak takılsın metresiyle. Çok lazımsan arar o seni!

DEPRESİF KADIN: Kadın dediğin üzülmez, ağlamaz, acıkmaz. Asker gibi olacaksın, bakma askerlerin erkek olduğuna, manikürlü asker olacaksın! Sakın ama sakın yakınayım deme, robotsun sen, duyguların yok!

FİZİĞİNE ÖZEN GÖSTERMEYEN KADIN: Kadınsan kadınlığını bil, Gisele Bündchen gibi gez ortalıkta! Her daim sekse hazır, bakımlı ve makyajlı olacaksın. Tek bir tüyün bile olmayacak, boşuna adına istenmeyen tüy denmiyor. Es kaza makyajsız yakalanırsan herif seni görmeden kaç ordan! Hem makyajsızsın hem de ısrarcı, olur mu hiç!

Anladın mı şimdi nasıl kadın olunur? İyi, git kadın ol gel, ama asla kendin olma, kendin olursan kadın olamazsın!

 

Facebooktwitterpinterestlinkedininstagramfoursquare

Bir Cevap Yazın