Viva La Vulva

Bir kadın olarak çıldırmak üzereyim. Her yerden, cinsel kimliğime atıfta bulunan bir emir geliyor. Delireceğim…

Biri diyor “3 çocuk yap”. Bu esnada ailede “hala birini bulamadı” baskısı. Hasta mısınız?

Biri diyor “hamileyken sokağa çıkma”! Bu esnada insanın kafasında “doğum izni alsam ne kadar uzak kalabilirim?” sorusu. Manyak mısınız?

Biri diyor “kürtaj tü kaka”. E tecavüze uğrasam? Ona da devlet bakarmış. E sokak çocukları? Sorgulama! Kendimi mi keseyim?

Sonra birden “sezaryan olmaz” sesleri… Sen mi ıkınacaksın ulan? Sana mı kaldı benim kendimi kestirme kararım, sen kimsin? Doktor musunuz?

Kadın hareketleri bu noktaya gelmek için mi uğraştı bunca yıldır? Her yıl 8 Mart’ta Dünya EMEKÇİ Kadınlar Günü’nü neden kutladığınızı hiç mi idrak edemediniz siz?

Resmen hepiniz delisiniz!

Olm bi rahat bırakın ya. Sokağa çıkasım yoksa da çıkasım geliyor, evlenesim yokken zorla evlendirip çocuk yaptıracaksınız bana. Onlar da çapulcu olacak, onları da çıldırtacaksınız!

Nasıl elde edildi bu haklar biliyor musunuz siz? Benim anneannem, annem sokaktaydı elde etmek için. Ben de sokaktayım, zihniyetinizle mücadele için. New Yorkta greve başlayan 40.000 dokuma işçisi için buradayım. İşçilere saldıran polise inat, işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçinin ölmesine inat dimdik ayaktayım.

Aile içi şiddetle bebek yaşta tanışan, kabadayılığınızın hedefi olanlar için, toplumsal ve kültürel baskı gören her kesimden olanlar için, eğitim ve öğrenimden yoksun bırakılan ve haklarını aramasına müsade edilmeyenler için, çalışıp kazanmadığı için özgürleşemeyen, elinize bakmaya mecbur bıraktıklarınız için, ayrımcılığınıza ve gelir sebepli kayırmalarınızın kurbanı olan tüm kadınlar için ben buradayım.

Üstelik yalnız olduğumu sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir