Tapuya Dair Her Şey Bu Blog’da!

Uzun zamandır yazamıyordum. Bu sessizliğin bir sebebi var elbette. Haldır huldur yayına aldığımız yeni blogumuz ile uğraşıyoruz. Yeni bebeğimiz henüz tüm dişlerini çıkaramadı ancak bir kaç dişi ve bir kaç tel saçı ile oldukça sevimli oldu bizce.

Bilmeyenler için ufak bir hatırlatma yapalım. Artık ajans değil kurumsal taraftayım ve işimin önemli bir bölümü gayrimenkul hukuku üzerine. İşverenim olan FU ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Normalde B2B üzerine çalışan, üstelik hedef kitlesi sadece banka ve finans kurumları olan (dolayısıyla konvansiyonel pazarlama metotları ile idare edebilen) FU; geçtiğimiz aylarda yeni ürünü olan SAĞLAM TAPU‘yu tanıttı. Fazla detaya girmeyeceğim ancak ev alıyorsanız ve hukuken korunmak istiyorsanız en güvenmeniz gereken kurumlardan biri SAĞLAM TAPU. Bu kadar ucuza, bu kadar kapsamlı ve profesyonel hizmet almanız pek mükün değil, ki zaten Türkiye’nin alanında ilk ve tek hizmeti.

blog-saglamtapu-com

Gelelim blog tarafına. Ev alırken geçirilen bir çok sürece ışık tutan bir blog hazırlamaya çalıştık mümkün mertebe. İlerleyen dönemlerde; karar sürecinden eve yerleşik hizmetler bağlatmaya kadar, tüm süreci gözden geçiren yazılar eklemek niyetindeyiz. Şimdilik tapu üzerinde yoğunlaşsak da ufaktan bu tarz içeriklere de girmeye başladık.

gayrimenkul-takyidatBu süreçte beni en çok zorlayan ise takyidatlar oldu. Anası, teyzesi, eniştesi avukat olan ben, uluslararası ilişkiler okumuş olan ben ama takyidat denilince bön bön bakan yine ben. Bir çoğumuz bunları aslında ipotek, iflas, icrai kamulaştırma gibi isimlerle biliyoruz. Heh işte bu takyidatlar onların içinde bulunduğu o koca küme. Neler neler yok ki… Tabii küme büyüdükçe riskler de büyüyor ve içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Aslında ev almak ne kadar tehlikeliymiş, ben de işin içine girince anladım.

Biraz olsun bu konulara ilgiliyseniz SAĞLAM TAPU BLOG‘a bekliyorum sizleri. Yok zaten benim kalemimi seviyorsanız, orayı da seversiniz 🙂

Tasarımsal açıdan fazla eleştirmeyin, henüz emeklediğimizi hatırlatırım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir