Rejimdeyim!

28 yaşındayım ve Jatomi’deki zottirik ölçüm makinasının söylediğine göre içim 34 yaşında!

Geçtiğimiz pazartesi rejime girdim, pazar itibariyle de spora başladım. Neyse ki o eski halimden eser varmış biraz, kas oranım fena çıkmadı, bir kaç ay içinde kendimi bulmamam için hiçbir sebep yok.

Bu defa azimliyim, kararlıyım, rejimle  ve sporla 24 yaşıma geri döneceğim 🙂

şişmanım

Tabii ihtiyaca binaen bir takım uygulamalar edindim, benim gibi bu elim süreçten geçenlerin deneyimlerinden faydalanmak istedim. Bu yazının amacı da sizin de ufkunuzu bu konuda genişletmek.

Belki sizler de yarenlik edecek sanal dostlar, rejim günlükleri, spor bilgileri arıyorsunuzdur diye;

Extra Pounds – Blog yazıları yazabileceğiniz ve günlük tutabileceğiniz bir web sitesi.
Fat Secret – Türkçe içeriğiyle günlük tutmanıza, sohbet etmenize ve bilgilerinizi geliştirmenize yarayan bir web sitesi.
FitLink – Egzersiz arkadaşları bulmanıza yarıyor.
Fitocracy –Kilo verme sürecinizi size özel hoca ile oyunlaştırın.


MyFitnessPal – Kalorilerinizi sayan bir web ve mobil aplikasyon.
Traineo – Kilo vermek için motive olun.

PeerTrainer – Sporla kilo vermek için motive olun.

Ve Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan Coach Me – özellikle rejim ve egzersiz yapanlara yönelik, kullanıcılarına hedeflerindeki kararlılığı sosyal çevreleri yardımıyla kazandırmaya çalışıyor.

Uygulamaların ve sitelerin henüz tamamını deneme şansım olmadı ancak araştırdığım kadarıyla piyasanın en iyileri diyebilirim. Henüz tek motivasyonum eklem ağrılarımdan bir an önce kurtulmak (beni okuyan da obez sanacak ancak ciddi sıkıntılar yaşadığım anlar da olmadı değil). Yine de en azından spora giderken yalnız olmadığımı belirtmeliyim. öyle deli dehşet bir rejim de yapmıyorum, pislikleri şimdilik çıkardım hayatımdan diyelim.

Hani halimden bezmiş ya da depresyona girmiş de değilim. Bir anda gelen bir motivasyonla giriştim bu işe, şimdiilik iyi de gidiyorum sanırım 🙂 Ancak tartılara çıkma alışkanlığını hala kazanamadım 🙂

Darısı gençleşmek isteyen herkesin başına 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir