Onlarca Öğrenci Evim Oldu Benim…

Onlarca öğrenci evim oldu benim, kızlı erkekli kaldığımız. İçinde değil seks, seksist herhangi bir öğrenin dahi olmadığı. Kadın varlığını en fazla oje kokusuyla fark ettiğin, erkekleri salona saçılan çoraplardan ayırt ettiğin.

Halısı kahve lekesinden geçilmeyen, sofrasından ağzına kadar küllüğü eksik olmayan. Sabahlara kadar ders çalışıp, proje hazırladığımız. Güldüğümüz, eğlendiğimiz, hayatı öğrendiğimiz.

Onlarca öğrenci evim oldu, onlarca ev arkadaşım. Bazılarıyla 3 gün yaşadım, bazılarıyla 3 ay, bazılarıyla 3 yıl. Kızlı erkekli kaldığımız öğrenci evlerim vardı, kardeşliği, dostluğu tanıdığım. Hayatı öğrendiğim. Hiçbir anını başbakanın bıyığının teline değişmeyeceğim. İyisiyle ve kötüsüyle, tüm hükümetten, tüm valilerden, teokrasinizden daha değerli.

Kız yurdunda da kaldım, karma yurtta da, kızlı erkekli öğrenci evlerinde de. Ve ne gördüm biliyor musunuz, sevişmek isteyen yerini her kurala rağmen buluyor. Her türlü izlemeye rağmen isteyen yurdundaki odaya sevgilisini atabiliyor. Baskı çözüm değil, baskı sorunların gizlenmesine yol açıyor sadece.

Deseler ki başbakandan kızlı erkekli kaldın diye 2 dakika nutuk dinleyeceksin, ya da kızlı erkekli öğrenci evinde kendi bölümünle alakası olmayan bir arkadaşının komiteye sunacağı projeyi 2 gün boyunca hazırlayacaksın. Projeyi seçerim.

Dayanışmadır kızlı erkekli öğrenci evi. Trilyonları cukkaladığı halde gönlü doyamayanların anlayamayacağı bir berekete sahiptir. Parası olan dolabı donatır, parası olmayan parasının gelişini bekler. Ay böyle geçer, yıl böyle geçer. Değil aç kalmak, sigarasız bile kalmaz kimse, öyle bir dayanışmadır o. 3 kuruşla karınlar gani gani doyar. Mutluluktan zengindir çünkü o kızlar, o erkekler. Huzurdan doyar, dayanışmadan doyar. Sen tez yazarken beriki çay koyar. Beriki maket hazırlarken sen sigara sararsın.

Seksten değil, muhabbetten uyunmaz öğrenci evlerinde. Günde 4 saat uykuyla yıllar geçer, 1 dakikasından bile pişman olmadığın. Yan gözle bile bakmazsın evdekilere, kardeşindir onlar senin. Tabii bunu anlayamaz 14 yaşındaki kızlara gelin olabilir gözüyle bakan am bekçileri, küçücük çocuğa 29 kişi sırayla tecavüz eden pedofililer, kafası seksten başka bir şey görmeyen yobaz itler.

Anlayamazlar, 30 kuruşa alınan 1 paket makarnayla 10 kişiye nasıl ziyafet çekilir, 1 paket sigarayla 10 kişi nasıl geceyi geçirir, ve bir bulaşık makinesi neden günde 4 kere çalışır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir