Olur Öyle Ya

Saat gecenin ikisi. Burnumda bile tütemiyor hiçkimsenin kokusu. Huzursuzum biraz, tatsızım da. Bilmiyorum ne nasıl yapılırdı, ne nereye konurdu. Sahi yüreğinin yeri benim avuçlarım değil miydi?

Kayseri’den haberler almışım, pastırmadaki çemenin kokusundan daha kötü. Öldürdükleri, katlettikleri yetmiyormuş gibi hala vuruyorlar mosmor bedenine. Sen yaşamadıkça istemiyorum yaşamak, almayacaksak o nefesi beraber, haram bana tüm nefesler. Bağırmak, haykırmak için aldığımda bile.

Baktıkça bahçeyi hatırlıyorum, çocuklarla el ele. Varsın döksün yine ayaklarıma su, takılalım hortuma düşelim hep beraber. Çürüsün benim bedenim, senin çürümenden iyidir bir yerlerde. İçim sıkılıyor, gözlerim yanıyor. Yanıyor da konuşamıyorum hala, boğazımda bir düğüm, martılar geliyor aklıma simidi yutan bütün bütün. Onlar gibi özgür olmak yakışırdı sana. Kalbim kırık ve yavrum, paramparçayım be kardeşim. Bilmiyorum bir daha bütünü nasıl bir araya getiririm, özlüyorum ama. Düşünmediğim bir gece geçmiyor seni, nasıl kıydılar ana kuzusuna. Hakkım yok anandan daha fazla laf söylemeye, ondan daha fazla ağlamaya, üzülmeye. Ama kurudu gözlerim, akmıyor artık, arsız bir bahçe hortumuymuşçasına.

Ve nefret ediyorum kendimden. Olamıyorum çünkü senin gibi be ablacım, en çok kızdığın anda bile gülümseten bir çocuktun sen. Ben kırıyorum, kendim gibi yapıyorum insanları. İntikamını alıyorum belki, hiç hak etmeyen insanlardan. İstemiyorum korumasın beni kimse, ne kıymetim var ki? Sen yoksan, o yoksa, hiçbiriniz yoksanız artık, benim ne özelliğim var ki? Yaşamak mı sizden farkım? Onurlu olmak adına direnmeye devam etmek mi? Ya yorgunsam çocuk, ihanet etmiş olmaz mıyım sana? İstemiyorum savunmasın beni kimse, azalarak biteyim. En büyük acıları çekeyim. Sevilecek insanları küstüreyim, olmayacak adamlara aşık olayım, yemeden içmeden kesileyim, ve biteyim ben. Böyle saçma bir son yakışır çünkü bana. Olur öyle ya.

Ah be ablacım, hani herkesi kırıyorum ya; bir kez olsun boğazında düğüm olduysam sen kalk ben öleyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir