Olağanüstü Genel Kurul Notları

Öncelikle ilk kongrem olduğu için çok heyecanlı olduğumu belirteyim. Allah’tan içerideki tanıdıklar çoktu, eh bir de yeni tanıştığım bir dolu insan oldu da, gayet keyifli vakit geçirdim. Tanıştığım herkeseçok memnun olduğumu bir de buradan söylemek isterim.

– 1537 kişi oylamaya katıldı, Ünal Aysal 1404 oy ile kazandı. En çok oy kullanılan sandık benim de oy kullandığım 12 numara. Gençlerin ve yenilerin katılımı daha fazla diyebiliriz. En fazla öuhalefet 5. Sandıktan çıkmış; 3 boş, 12 geçersiz ve 2 beyaz ile, 119 kişilik Ünal Aysal oyuna karşı 17 kişi muhalif oldu.

– Galatasaray hakkında atıp tutan bir çok “gazeteci” arkadaşı göremedim. İyi niyetine inandığım arkadaşlar görev başındaydı.

– Haliyle Gezi Parkı hakkında bol bol konuşuldu. Bir çok insan Karanfil Bırakma eyleminden bihaberdi. Üzerime düşen sorumluluğu yerine getirip anlattım.

– Forumlardan habersiz çok insan var. Forumlarda, eylem yapıldığını zannediyorlar. Mahalleliyi, akrabalarımızı, çalışma arkadaşlarımızı işin aslı yönünde bilgilendirelim.

– İşin eylem boyutunun uzadığını düşünenler de var. İlk 4-5 gün hak verirken, sonrasında olanlarda eylemcilere de sinirlenmişler. Anlatınca empati kuruyorlar ama önyargıları yıkmak zor. Eylemlerin hükümet değil; devlete karşı olduğunu düşünüyorlar. Siz faşizm görmemişsiniz diyerek 12 Eylül’ü anlatan da çok.

– Ultraslan’ın açıklaması bir çok kişiyi rahatsız etmiş. Keşke sussalardı, susarak taraf olmazlardı diyen çok.

– Ummadık kanalların spor muhabirleri direnişçi çıktı. İsim vermeyeceğim, işlerinden olma korkuları mevcut ancak sokağa inememiş olsalar da yürekleri sokaktaymış.

– Akil olsa da, Deniz Ülke Arıboğan hala camiada seviliyor. Özellikle Gezi’ye az da olsa destek veren tek Akil olması takdir toplamış.

– Projektörde kullanılan grafikleri hiç beğenmedim. Excel’de RGB kodları kullanılabiliyor.

– Oy sayımına fazla insan kalmamıştı. Gazeteciler dışında 10-15 kişiydik sonucu bekleyen.

– Ünal Aysal desteklense de, listesinden hoşnut olmadığı halde sarı pusula veren insan çok. Emir Sarıgül’ü pek seven yok diyebilirim. Ebru Köksal en takdir edilen isim.

– Candan Erçetin’in kongrede olmaması, daha çok mevki istediği ve verilmeyeceği için istifa edeceği söylentilerine sebep oldu. Kimse emin değil, ama bu laflara pabuç bırakmamak gerek.

– Güzel transferler var deniyor, ancak açıklaması ilk yönetim kurulu toplantısı sonrası yapılacak. Güzel sponsorluk anlaşmaları da yapılmış. Temmuz ayına zengin giriyoruz 🙂

– Pusuladan Ali Koç ismi çıkması salonu sallamadı, hatta salonda duyup görebilen yok. Somut kanıtı ele geçirilemedi. Oy atılmadan önce çekildiği ancak zarfa konmadığı düşünülüyor.

– Oy sayısının 1500’ü geçmesi umut verse de, katılımı daha ciddi bekleyenlerin sayısı bir hayli fazlaydı.

– Kokteyl güzel olsa da, Elma Catering’in standartlarının altında kalmış. Bu sıcakta dolaba konmamış meşrubatlar baya acemilik sanki?

Elbet unuttuklarım da vardır ancak en önemli notlarım bu şekildeydi. İnşallah seçim hepimiz için hayırlı, uğurlu olur. Muhteşem başarıları hak eden bir camiayız, layığımızı alacağımızı umut ediyorum…

One thought on “Olağanüstü Genel Kurul Notları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir